לחץ כדי לגלות את התשובה

שאלות בנוגע לגישור במרכז

כמה זמן אורכת ישיבת גישור?

ישיבת גישור היא מינימום 3 שעות.

האם אני יכול להגיע לגישור עם מלווה?

באופן עקרוני בחדר הגישור נוכחים כל מי שיש בידו לסייע להביא את הצדדים לפתרון. כלומר, הצדדים בעצמם, המגשר, מומחים (אם יש צורך), עו"ד – אם הצדדים מיוצגים.  יש להודיע מראש אם ברצונך להגיע עם מלווה, שאינו קשור לסכסוך.

האם אני צריך להגיע לגישור עם עורך דין?

אין חובה או צורך מיוחד להיות מיוצג או להגיע עם עו"ד להליך הגישור, הואיל ובגישור הצדדים הם אלה ש"מחזיקים במושכות" כלומר הם אלה שמציגים למגשר את הסכסוך במילים שלהם, כתבי טענות (כתב תביעה וכתב הגנה) אינם נחוצים וגם לא הצגת ראיות. חשוב לזכור כי גישור זה לא בית משפט והמגשר אינו שופט.
כמובן אם צד מיוצג ומעוניין בליווי עו"ד, רשאי להגיע עמו. בנוסף, חשוב לציין כי הצדדים רשאים להתייעץ עם עו"ד בכל שלב בהליך הגישור.

האם יש משמעות מי יהיה המגשר במקרה שלי?

כל מגשרי מרכז  הם מגשרים מקצועיים ומנוסים, שעברו הכשרה מעמיקה בגישור. צוות המגשרים שלנו נבחרו בקפידה לאור ניסיונם והיכרותם עם העולם העסקי – יזמי. כמו כן, מגשרנו מגיעים מעולמות תוכן שונים, בעלי השכלה ורקע שונה במטרה לתת מענה רחב לכלל לקוחותינו. בתיאום ישיבת הגישור יותאם לכם מגשר מצוות מגשרנו בהתאם לסכסוך הספציפי שלכם.

איפה הגישורים מתקיימים?

ישיבות הגישור במרכז  מתקיימות במגדל עזריאלי שרונה, בכתובת מנחם בגין 121 תל אביב – יפו. לפרטים נוספים נא לחץ.

חשוב לי לסיים את הסכסוך מהר, מה רמת הזמינות שלכם?

מרכז   חרט על דגלו שירות מהיר, יעיל ודיסקרטי.
אנו יודעים כי צדדים פונים אלינו בסיטואציות רגישות ונפיצות, הדורשות מענה מהיר ואף מיידי, על מנת למנוע את הסלמת הסכסוך.
התקשרו עכשיו לטלפון 054-3452255 או שלחו פנייה אלינו ואנו נחזור אליכם בהקדם. אנו נעשה מאמץ לתאם מועד המתאים עבורכם בהקדם האפשרי.

מה היתרון הגדול בגישור במרכז WeAgree?

מרכז   הוא מרכז ייחודי המתמחה ביישוב סכסוכים מעולם היזמות והעולם העסקי. כאשר רובם המכריע של הסכסוכים המגיעים למרכזנו מסתיימים, בדרך נעימה ומכבדת, בהסדר גישור ופתרון מוסכם המשקפים את האינטרסים של כל צד לסכסוך.

אני מעוניין בגישור ולשים סוף לסכסוך! איך מתקדמים?

זה עתה עשיתם את הצעד ראשון לפתרון הסכסוך. מוזמנים להתקשר עכשיו 054-3452255 או ליצור קשר ואנו נתאם עבורכם מועד לישיבת גישור.

אבל אני לא מעוניין לדבר עם הצד השני לסכסוך, איך בכל זאת נוכל להתקדם?

מרכז  מעניק שירות תיאום ומידע המתבצע מול הצדדים.
לאחר פנייה של צד אחד למרכז הגישור, ולבקשתו, נציג המרכז יתקשר לצד השני ויספק את כל המידע הנדרש אודות הליך הגישור ועלותו ויבדוק מולו את נכונותו להשתתף בהליך גישור לצורך סיום הסכסוך. במידה והצד השני מסכים יתואם מועד לישיבת הגישור. 

לחץ כדי לגלות את התשובה

שאלות כלליות בנוגע לגישור

למי מתאים גישור?

גישור מתאים לכל מי שמצוי בסכסוך, ומעוניין לסיימו בצורה מהירה דיסקרטית ויעילה.

למה לי לפתור את הסכסוך דווקא בגישור?

לגישור יתרונות רבים, בין השאר אחוז הקיום של הסדרי גישור הוכח כגבוה לאין שיעור מזה של פסקי-דין, ובכך מהווה אלטרנטיבה יעילה, מיטבית, וחסכונית לפתרון סכסוכים לעומת ניהול הליך משפטי.

עצם העובדה שאני מסכים להשתתף בגישור, זה אומר שוויתרתי על זכויותיי וטענותיי כנגד הצד השני?

ממש לא! עצם ההשתתפות בגישור אינה מבטלת זכויות או טענות שיש לכם כנגד הצד השני לסכסוך. הזכויות והטענות שלכם נשמרות אם תבחרו שלסיים את הסכסוך בהליך הגישור ותפנו לאלטרנטיבה אחרת של פתרון סכסוכים.

מה זה 'גישור בשניים' או 'גישור בזוג'?

'גישור בשניים' או 'גישור בזוג' כשמו הוא הליך גישור שמנוהל על ידי שני מגשרים, במקום מגשר אחד. על יתרונותיו הבולטים של גישור בשניים מוזמנים לקרוא את המאמר שלנו יתרונות הגישור בשניים.

כמה זמן אורך הליך גישור?

הליך גישור עשוי להסתיים בישיבה אחת או יותר. אורכו של הליך הגישור תלוי במספר גורמים, למשל: מורכבות הסכסוך, מספר הצדדים לסכסוך, בשלות הצדדים לסיום הסכסוך ועוד. במקרים של סכסוכים מורכבים, מומלץ לבצע את הליך הגישור בישיבת גישור מרתונית אחת, בסיומה נחתם הסדר גישור.

האם צריך להביא לגישור מסמכים כלשהם?

חשוב לזכור כי הליך גישור אינו דומה להליך משפטי, כלומר אין צורך להציג ראיות. יחד עם זאת, אם אתם מרגישים שיש מידע או מסמכים חשובים שאתם רוצים להציג מוזמנים להביא אותם אתכם לישיבת הגישור.

למה כדאי לי לחשוף טענות ומידע, כאשר אני לא יודע אם הגישור יצלח?

ככל שהצדדים ישתפו ביותר מידע כך גדל הסיכוי כי ניתן יהיה להגיע להסכמות ולסיים את הסכסוך בהסדר גישור. בגישור הצדדים והמגשר מתחייבים לסודיות על כל מה שנאמר ומוצג בחדר הגישור, ובנוסף ההליך חוסה תחת חיסיון, כלומר כל מה שמוצע ומוצג בהליך הגישור לא ניתן להשתמש בו כראיה בבית המשפט (הליך אזרחי). 

האם אני יכול להפסיק את הגישור?

כן, הצדדים וכן המגשר יכולים להפסיק את הגישור, בכל שלב.
המגשר מוגבל להפסיק את הליך הגישורבמקרים מסוימים, בהתאם לתקנון המרכז ולדין בישראל.

כמה זה עולה?

מסלולים ועלויות

ישיבת גישור
₪450 / שעה
ישיבת גישור
מינימום 3 שעות
מגשר אחד
סך הכל 1,350 ש"ח + מע"מ לצד
ישיבת גישור מרתונית
₪400 / שעה
ישיבה מרתונית אחת
עד 10 שעות
מגשר אחד
סך הכל 4,000 ש"ח + מע"מ לצד
חבילת ישיבות גישור
₪420 / שעה
עד 4 ישיבות גישור לניצול תוך חודש
12 שעות
מגשר אחד
סך הכל 5,040 ש"ח + מע"מ לצד